Administrators, upwizcampeditors
0
edits
Line 72: | Line 72: | ||
|- | |- | ||
|2017 | |2017 | ||
| | |Betty Kaunda | ||
Betty Kaunda | |||
|None | |None | ||
|Saved Zambia's first lady from 1964 to 1991 | |Saved Zambia's first lady from 1964 to 1991 | ||
| | | | ||
|- | |||
|2017 | |||
| Levy Mwanawasa | |||
| None | |||
| Saved as Zambia's Third president. | |||
| | |||
|} | |} | ||